Kurdeşen, cinsiyet, yaş, sosyal statü içeren bir hastalık değildir. Yaşam boyunca herkesin yaşayabileceği bir durumdan ibarettir. Bulaşıcı bir hastalık olmayan kurdeşen, ciltteki sorunlardan oluşan alerjik bir durumdan kaynaklıdır. Kurdeşen dökmek olarak halk arasında bilinen kurdeşen hastalığı, kişide görülmeye başlandığında doktorlar tarafından destek alınmasında yarar bulunmaktadır.

Ayak tabanları ve avuç içerisi, dışarısında deride görülen kırmızı, kaşıntılı döküntülere kurdeşen hastalığına bağlıdır. Alerjik bir durum içerebilir ya da böcek ısırmasından kaynaklı oluşabilir. İltihaplı bir kurdeşen oluşmuş ise dokunulmamalı, sağlık açısından başka sorunlara yol açılmamalıdır. Genetik olarak insan vücuduna etkileyen bir hastalık değildir, genelde alerjik durumlardan kaynaklıdır. Kurdeşen döken kişi, uzman kişilerden destek alabileceği gibi, internet üzerinden hizmet veren sitelerden doktorlara soru sor bölümünden ya da birebir doktorlar ile görüşerek destek alabilir. Kurdeşen birçok nedenden oluşabilir. Özellikle gıdalardan, ilaçlardan, enfeksiyonlardan, vücuttaki diğer rahatsızlardan, eklem romatizmasından kurdeşen rahatsızlığı oluşabilir. Kurdeşen döken kişi destek almalı gerektiğinde hastalığı ile ilgili doktorlara soru sorarak kullanımını yapabileceği ya da yapamayacağı gıda tüketimlerini, ilaçları öğrenebilir.

Doktorlar tarafından kontroller yapıldıktan sonra. Bazı testler uygulanarak hastalığa yönelik tahlil sonuçları incelenir ve bu yönde tedavi uygulanır. Tedavisi sonuç veren bir hastalık olan kurdeşen, kişinin de tedavi uyması sonucunda daha çabuk sonuçlanabilir. Uzman kişilerden destek almadan kendiniz de kurdeşen için bilgi alabileceğiniz doktorların hastalıklar ile yardımcı olduğu doktor sitesinden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.


 

 

 


Yazar : admin

Yorumlara kapalı.